< Zpět na články

Ackee Blockchain: Nový společný projekt Rockaway a Ackee se chce zaměřit na bezpečnost blockchainu

AckeeAckee
21. července 2021

Nová společnost Ackee Blockchain přichází na trh s cílem udělat z Prahy významného světového hráče na poli blockchainu. Za touto ambicí stojí vývojářská agentura Ackee a největší VC investiční fond v Evropě zaměřený na blockchain a digitální aktiva Rockaway Blockchain Fund. Ten kromě exkluzivních kontaktů do firmy přináší i počáteční investici 14 milionů korun, čímž od samého počátku nastavuje její valuaci na 35 milionů korun.

Největší VC investiční fond v Evropě zaměřený na blockchain a digitální aktiva Rockaway Blockchain Fund a vývojářská agentura Ackee spojují síly a zakládají společný joint venture Ackee Blockchain, který se zaměří primárně na vývoj software pro dynamicky se rozrůstající svět blockchainu. Experti na tuto technologii, kteří se můžou opřít o devět let zkušeností Ackee s vývojem software, se budou soustředit především na vývoj a bezpečnostní audity tzv. smart kontraktů. Kromě posouzení kódu i bezpečnostních rizik a decentralizovaných aplikací se vývojáři díky spojení s Ackee postarají o kompletní ekosystém okolo blockchainu od UX přes vývoj až po údržbu.

Blockchainu jsme se věnovali v Ackee několik posledních let jako jedné z technologií, díky spojení s Rockaway Blockchain Fund do toho nyní půjdeme naplno,” říká spoluzakladatel Ackee a nový CEO Ackee Blockchain Josef Gattermayer. Jeho tým, který se specializuje na tvorbu vývojářských nástrojů pro blockchain aplikace, v minulosti pro svou práci získal několik grantů od předních nadací zabývajících se rozvojem kryptoměn Ethereum Foundation a Tezos Foundation.

Jako rovnocenní partneři propojí Ackee a Rockaway Blockchain Fund své technologické know-how s cennými kontakty a nabídnou odpověď na vzrůstající poptávku po službách expertů v oblasti blockchainu. Ackee do nové společnosti přinese zkušený tým vývojářů, Rockaway Blockchain Fund mezinárodní kontakty a počáteční investici 14 milionů korun, nastavující valuaci nové firmy na 35 milionů korun. Deset procent akcií pak zůstane vyhrazeno pro zaměstnance v rámci opčního programu.

Jen minulý rok ukradli hackeři zhruba 500 milionů dolarů z aplikací na blockchainu, z toho přibližně pětinu tvořilo DeFi (decentralizované finance). Tím, že blockchain inovuje finanční služby a počet hacků se nadále zvyšuje, je bezpečnost blockchainových aplikací kritická. A právě Ackee Blockchain má díky existující expertize a přístupu k univerzitám unikátní příležitost stát se globálním lídrem mezi vývojáři bezpečnostních aplikací, a to nejen na Ethetereu, ale i na dalších blokchainech z portfolia RBF, jako je Solana, Terra nebo Agoric,” říká Viktor Fischer, zakladatel a šéf Rockaway Blockchain Fund.

Spoluzakladatel a CEO Ackee Martin Půlpitel doplňuje, že pro Ackee jako vývojářskou agenturu se nic nemění: "Ackee je ve vývoji náročných aplikací špička a budeme v tom pokračovat. Ale logicky se rozhlížíme po dalších výzvách. Díky nové dceřiné firmě a spojení s Rockaway Blockchain Fund budeme mít přístup k těm nejlepším klientům na světě.

Založením společného podniku s Rockaway Blockchain Fund však aktivity související s blockchainem pro Ackee nekončí. Společně se svým novým partnerem připravila další projekt, který má ambici do světa blockchainu přivést další vývojářské talenty, a tím se tak podílet na jeho technologickém rozvoji. “Abychom podpořili rozvoj české blockchain komunity, startujeme letní školu Summer School of Solidity. Zde se mohou vývojáři zdarma naučit vyvíjet smart kontrakty, získat certifikát o jejím absolvování a případně uplatnit nabyté zkušenosti v rámci blockchain týmu,” dodává Gattermayer, který se na novou pozici přesouvá z pozice ředitele německé pobočky Ackee GmbH.

Zájemci o letní školu Solidity se mohou registrovat již nyní na ackeeblockchain.com. Od projektu si hodně slibuje i Viktor Fischer, který věří, že se díky němu povede v Česku a na Slovensku navázat na silnou vývojářskou tradici. “Chceme v Česku vybudovat expertizu v oblasti bezpečnosti smart kontraktů. V Česku každý rok promuje spousta IT inženýrů, ale přitom tady neexistuje expertiza na blockchain ani v rámci univerzit, jako je to běžné třeba na Stanfordu nebo Berkeley v Silicon Valley. Na druhé straně je v Česku a na Slovensku ohromná tradice v oblasti počítačové bezpečnosti, která začala vznikat před téměř 30 lety ve společnostech, jako jsou Avast nebo Eset. A na to bychom rádi navázali,” dodává Fischer.

Máte zájem o spolupráci? Pojďme to probrat osobně!

Napište nám >